Statystyki są w Polsce są bezlitosne:


Problem z osiągnięciem erekcji dotyka około 1,5 miliona mężczyzn powyżej 35 roku życia*

 

* Rabijewski M. Zaburzenia erekcji, etiologia i leczenie, Przegląd Urologiczny, 2006/4 (38)

Nie ufaj reklamie!

Zaufaj sprawdzonym produktom

Na rynku dostępnych jest wiele środków wspomagających erekcję.

Wystarczy włączyć radio lub telewizję, a wszędzie jesteśmy atakowani 

reklamami środków na potencję.

Nasz ranking powstał w inny sposób, wzięliśmy pod uwagę

najczęściej kupowane środki i zestawiliśmy je z opiniami

konsmentów.

                                 Sprawdź wyniki rankingu

Ranking środków na erekcję

Erectio


Co powinienem zrobić, aby mój wzwód nie stawał się słabszy z roku na rok?

Erekcja jest efektem interakcji pomiędzy mięśniami, nerwami, naczyniami krwionośnymi i hormonami, a ponadto pozostaje pod wpływem psychiki i emocji. Wystarczy, że wysiada jeden z tych elementów, a mogą się pojawić kłopoty ze wzwodem. Zamiast martwić się o wykonywanie "pewnych ćwiczeń, aby to usprawnić" powinno się zastosować profilaktykę: nie palić tytoniu, nie spożywać wysokoprocentowych alkoholi, prawidłowo się odżywiać (mało tłustych mięs, dużo warzyw i owoców), regularnie uprawiać sport, zapewnić sobie czas na relaks, regularnie raz do roku wykonywać badania okresowe u internisty celem wykluczenia cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, hypercholesterolemii i hyperlipidemii.

Mam 33 lata i duże problemy ze wzwodem. Potrzebuję długich pieszczot penisa ze strony mojej partnerki. Samo utrzymanie wzwodu też jest dla mnie trudne. Czasem tylko chwila potrzebna na założenie prezerwatywy powoduje duże zmniejszenie wzwodu. Kłopoty zaczęły się około 2 m-cy temu. Czasem bywało lepiej czasem gorzej, ale ostatnio jest chyba coraz gorzej. Nie pobudzają mnie ani sceny erotyczne w filmach ani bliskość mojej partnerki. Nie wiem, co mam robić, bo ten problem coraz bardziej nas dręczy i może niedługo doprowadzić do rozpadu naszego związku. Nadmienię, że prowadzę niezbyt regularny tryb życia, mam stresującą pracę, mało śpię, czasami też nie zbyt dobrze się odżywiam, ale wcześniej było tak samo i problemów ze wzwodem nie miałem.

U mężczyzn nadmiernie zaabsorbowanych pracą lub aktywnością społeczną, którzy nie potrafią korzystać z dobrodziejstwa relaksu i wypoczynku, skracają czas fizjologicznej potrzeby snu, dochodzi do przeciążenia układu wegetatywnego i nerwowego. Po pewnym czasie, taki styl życia prowadzi do szeregu negatywnych dla zdrowia następstw. Jednym z nich jest osłabienie libido i osłabienie jakości wzwodu.

Przeciwdziałanie dysfunkcji erekcyjnej, w tym przypadku (dysfunkcji z przeciążenia) ma swój program maksimum i minimum. Program "maksimum" polega na z zmniejszeniu aktywności zawodowej, racjonalnie spędzanych urlopach, weekendach, codziennym aktywnym wypoczynku poprzez ruch, gimnastykę, ograniczaniu palenia, picia kawy i alkoholu, racjonalnym odżywianiu. Program "minimum" natomiast polegałby na codziennych krótkich wypoczynkach w formie gimnastyki, relaksu. Do niezbędnego minimum należy też niezakłócony sen.

Powinieneś również spróbować stosować przez kilka kolejnych kontaktów preparatów poprawiających jakość erekcji. 

Mam 39 lat. Przez 9 lat byłem żonaty i nie miałem problemów z seksem. Dwa lata temu odeszła żona i zostałem sam. Kiedy po roku czasu znalazłem sobie przyjaciółkę okazało się, że mam problemy z erekcją, które jednak powoli ustępowały, ale w czasie naszych stosunków, kiedy mam erekcję i się kochamy ja nie bardzo czuję jak w niej jestem i erekcja zanika (nie wiem czy tak to należy opisać) a potem mam problemy z ponownym pobudzeniem i osiągnięciem orgazmu. Co mam z tym zrobić? Dziewczyna jest super, zamierzamy się pobrać, ale jej wydaje się, że mnie nie podnieca. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Przyczyną zaburzeń erekcji może być brak optymalnego dla danej osoby pobudzania członka w pochwie: („kiedy mam erekcję i się kochamy, ja nie bardzo czuję jak w niej jestem"). Wrażenie „luźnej pochwy" może prowadzić do osłabienia erekcji u mężczyzny i trudności z uzyskaniem wytrysku nasienia. Przyczyną mogą być poporodowe zmiany w napięciu mięśni pochwy, stosowanie przez kobietę dopochwowych kremów i globulek o działaniu antykoncepcyjnym (w wyniku obfitej wydzieliny może dojść do uczucia luzu w pochwie). Zdarza się, iż u niektórych mężczyzn po dłuższej abstynencji seksualnej dochodzi do zmniejszenia wielkości członka, co może mieć znaczenie w subiektywnym odczuwaniu przez mężczyznę. Powinniście spróbować zmiany techniki współżycia na takie, które dadzą wam uczucie optymalnego zjednoczenia, zapewnią najlepszą stymulację dotykową. Proponuję współżycie przy złączonych udach partnerki, przedłużanie linii pochwy przez dłoń partnerki.

Przed współżyciem jest wszystko O.K., ale jak dochodzi do stosunku to mój penis jest całkiem wiotki i nie nadający się do współżycia. Jaki jest tego powód?

U mężczyzny następstwem braku współżycia mogą być zaburzenia erekcji, a nawet zaburzenia hormonalne. Stan taki określamy mianem "syndromu wdowca". Występuje u mężczyzn w średnim wieku, którzy mieli dłuższą przerwę w życiu seksualnym. Gdy wreszcie poznają kogoś i chcą ponownie nawiązać kontakty seksualne, okazuje się, że są one nieudane.

Czy przemęczenie pracą umysłową i nie wysypianie się ma jakiś wpływ ujemny na erekcję, podczas stosunku z kobietą?

Oczywiście, że tak. Nadmierne przemęczenie pracą zawodową, brak relaksu, urlopów, zdolności wypoczynku prowadzi do różnych następstw. Jednym z nich jest osłabienie poziomu potrzeb seksualnych, częstotliwości współżycia seksualnego, spadek zainteresowania życiem seksualnym. Spadek ten początkowo dotyczy stałego partnera seksualnego, później wpływa na całe życie seksualne.

Czy problemy (sporadyczne, ale jednak) z utrzymaniem erekcji w trakcie stosunku u 28-letniego mężczyzny są czymś niepokojącym? Czy mogę to bagatelizować?

Należy się zastanowić, w jakich okolicznościach powtarzają się takie incydenty, czy są regularne, czy nie ma zaburzeń erekcji porannych, czy erekcje są prawidłowe (np.: po obejrzeniu filmu erotycznego), czy nie nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia w ostatnim czasie, jak wyglądają proporcje czasu pracy do czasu wypoczynku, ilość stresów, kłopotów. Zaburzenia erekcji dotykają mężczyzn w każdym wieku i okolicznościach, bez względu na ich seksualne przyzwyczajenia i preferencje. U 70-90% młodych mężczyzn przyczyny kłopotów z erekcją tkwią w psychice. U mężczyzn starszych proporcje są dokładnie odwrotne 90% zaburzeń erekcji jest pochodzenia organicznego (naczyniowego, neurologicznego, hormonalnego lub mieszanego). Chwilowa lub dłużej trwająca niedyspozycja erekcyjna to niekoniecznie wynik uszkodzenia, czy zakłóceń w konstytucji biologicznej mężczyzny. Może również stanowić wyraz jego postawy wobec konkretnej partnerki lub życia seksualnego w ogóle.